כל דרכי הטיפול בתעלה קרפלית

האיברים בגוף שלנו חשופים ללא מעט פגיעות פוטנציאליות, כאשר חלק מהן מהוות עבורנו מכשול של ממש בתפקוד היום יומי שלנו. בכל הנוגע לכף היד שלנו, ניתן להבחין בכמה פגיעות שעלולות להפוך את השימוש בכף היד להרבה יותר מורכב, ולכן קיימים כל מיני טיפולים שיכולים לסייע בעניין הזה. תעלה קרפלית היא מחלה נפוצה ביותר בכף היד של אלפי אנשים מסביב לעולם, ולכן חשוב להבין אילו דרכי טיפול בתעלה קרפלית קיימות היום לרשות המטופלים.

תעלה קרפלית – בואו נעשה איתה היכרות

עוד לפני שנדבר על דרכי טיפול בתעלה קרפלית, כדאי שנבין על מה בכלל מדברים כאשר מציינים אותה. מחלה של תעלה קרפלית היא מחלה שבמסגרתה מופעל לחץ גבוה מאוד על התעלה הקרפלית, שבתוכה נמצא העצב המדיאני. ברגע שהעצב המדיאני סובל מלחץ שמופעל עליו, הוא נותן את אותותיו על האגודל, האצבע והאמה, ואף על חלקים מסוימים בקמיצה. האותות האלו ניתנים בצורת כאבים וחולשה, ולפעמים אף לאובדן תחושה מלא.

הסיכון שבתעלה קרפלית

משום שתעלה קרפלית היא בעלת השפעה גדולה כל כך על תפקודה של כף היד, מומלץ בחום לגשת לטיפול רלוונטי שיוכל להחזיר אותה לתפקוד הרגיל שלה. אמנם הסיכונים הם אינם סיכונים של חיים או מוות, אבל ידוע שאנחנו עושים שימוש רב בכף היד שלנו לאורך היום, ולכן רק טיפול ראוי יוכל להחזיר אותה לתפקוד התקין שלה.

היום עומדות לרשות הרופאים המטפלים כמה וכמה דרכי טיפול בתעלה קרפלית, כך שכל מטופל יוכל לקבל את המענה הראוי לו.

דרכי טיפול בתעלה קרפלית – הכירו את האפשרויות השונות

אז בראש ובראשונה, חשוב להבין שלפעמים מחלה של תעלה קרפלית מרפאת את עצמה. ברוב המקרים לא יתרחש ריפוי עצמי שכזה, ולכן דרכי טיפול בתעלה קרפלית הן אפשרות שתעלה על השולחן. ניתן להבחין בין שני סוגים עיקריים של דרכי טיפול בתעלה קרפלית, כאשר הסוג הראשון נעשה על ידי טיפולים ללא ניתוח, ואילו הסוג השני אכן נעשה על ידי ניתוח.

נתחיל מדרכי טיפול בתעלה קרפלית שנחשבות לפשוטות ביותר. ראשית, ברגע שהידיים שומרות על טמפרטורה חמה ההשפעות של התעלה הקרפלית יורדות באופן משמעותי, ולכן שמירה על ידיים חמות היא דרך טיפול יעילה ופשוטה. שנית, ניתן להיעזר בסד מותאם שגורם לכמות הלחץ לרדת בצורה משמעותית ביותר, וללבוש אותו לאורך היום. מעבר לשתי שיטות אלו, ניתן גם ליטול תרופות שונות שיכולות לסייע למחלה כשהיא נמצאת בתחילת דרכה, כמו גם לבצע תרגילי ידיים שונים ששומרים על כף היד בתנועה ומפחיתים את הלחץ.

דרכי טיפול בתעלה קרפלית באמצעות ניתוחים

ניתוח לטיפול בתעלה קרפלית הוא ניתוח פשוט ויעיל, שבמסגרתו תיפתח הרצועה שמפעילה את הלחץ על התעלה. מדובר על ניתוח פשוט ביותר שמתבצע תוך דקות ספורות בלבד, כאשר מדובר על רופא מקצועי ומיומן כמובן.

כיצד לבחור רופא למימוש דרכי טיפול בתעלה קרפלית?

הרופא המטפל שלכם צריך להיות אדם מקצועי ומיומן, שצבר את נסיונו לאורך השנים במוסדות הרפואיים הטובים ביותר בארץ ובעולם. ד"ר ליאור קורן הוא בדיוק האדם הזה, וגם אתם יכולים להנות ממגוון הטיפולים שהוא מציע.

ד"ר ליאור קורן עבר את ההתמחות שלו בבתי החולים תל השומר ומאיר, וכן עבר לא מעט השתלמויות בחוץ לארץ – בארצות הברית ובשוויץ. עם הידע העשיר שלו והניסיון רב השנים, אין ספק שד"ר ליאור קורן הוא הבחירה הטובה ביותר בשבילכם לקבל דרכי טיפול בתעלה קרפלית מקצועיות ויעילות ביותר. רק בריאות!

שתפו את הפוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מאמרים נוספים:

3 דרכי הטיפול הנפוצות באצבע הדק

הידיים שלנו משמשות אותנו לכדי ביצוע פעולות רבות: אנחנו אוכלים באמצעות הידיים, אנחנו מקלידים במחשב באמצעות הידיים, נוהגים עם הידיים, מתקלחים עם הידיים ועוד. ברגע

קרא עוד »
דרכי הטיפול בגנגליון

כשאנחנו חושבים על כף היד שלנו, אנחנו חושבים בעיקר על כך שהיא חשובה לנו לביצוע מגוון רחב של פעולות. לצערנו, הדבר שאנחנו פחות חושבים עליו

קרא עוד »