דרכי טיפול בשברים באצבעות

במהלך חיי היום יום שלנו אנחנו מבצעים כל מיני פעולות שונות, אשר חלקן עוברות בשלום אך חלקן עלולות לגרום לנו לפגיעה. גם פעולות סטנדרטיות ומאוד "רגילות" עלולות להסתיים בפציעה מסוג כזה או אחר, משום שלפעמים מספיקה דריכה לא נכונה על כף הרגל או קבלת מכה לא צפויה על מנת לגרום לנו לפציעה. אחת מהפציעות הנפוצות היא שברים, והם צריכים לקבל את הטיפול והיחס הנכון על מנת להחלים מהפגיעה שנוצרה. בדיוק המסיבה הזו, בחרנו במאמר הקרוב להתמקד בדרכי טיפול בשברים באצבעות, כדי שתוכלו לדעת מה לעשות ואיך להתמודד ברגע האמת.

שברים באצבעות – למה זה קורה?

האצבעות שלנו, גם בידיים וגם ברגליים, הן רגישות ביותר. מדובר כאן על איבר שעשוי מעצמות קטנות מאוד, ולכן הן עדינות ועלולות להישבר מכל מיני פעולות שאנחנו עושים. אז לא, זה ממש לא אומר שכל אחד ואחת מאיתנו יתמודדו בהכרח עם שברים באצבעות בשלב כזה או אחר בחיים, אבל זה כן אומר שאנחנו צריכים להיות זהירים יותר בכל מיני פעולות שאותן אנחנו מבצעים.

שברים באצבעות יכולים להתרחש בגלל מגוון גדול של סיטואציות, כמו מעיכה של האצבע מכל מיני סיבות, תלישה, או מכה חזקה שהאצבע מקבלת. משום שמדובר על עצמות קטנות כל כך, מותאמות כמה וכמה דרכי טיפול בשברים באצבעות.

דרכי טיפול בשברים באצבעות – גבס או חבישה

אז ניתן להבחין כאן בין שתי דרכי טיפול בשברים באצבעות נפוצות במיוחד – גבס או חבישה. ההבדלים ביניהם הם ברורים – החבישה משמשת לכדי התמודדות עם פגיעות בעצמות קטנות שאין בהן תזוזה, לעומת הגבס שמשמש לכדי התמודדות עם פגיעות בעצמות שיש בהן תזוזה. מטרתן של שתי הדרכים הללו היא לקבע את האיבר, לאפשר לו להישאר יציב ולהעניק לו תמיכה, ועל ידי כך מתבצע איחוי של העצם השבורה.

באילו מן הדרכים כדאי לבחור, ואיך עושים את הבחירה?

הבחירה בין שתי דרכי טיפול בשברים באצבעות נעשית על ידי הרופא המטפל, כאשר הוא לוקח בחשבון נתונים כמו האיבר הפגוע, גודלו, רמת הקיבוע שלה הוא זקוק, גילו של האדם ששבר את אצבעותיו, אופי השבר ועוד. כל שבר מביא איתו מאפיינים שונים, ולכן כל מקרה ייבדק לגופו.

בעזרת דרכי טיפול בשברים באצבעות ניתן להגיע להחלמה מהירה

כאשר אנחנו מדברים על טיפול בשברים באצבעות, אנחנו מדברים על טיפול שהתוצאות שלו יתקבלו לאחר תקופת זמן שנעה בין 3-4 שבועות ועד ל-7-8 שבועות. הליך ההחלמה אינו דורש מהמטופל לעצור את שגרת חייו, והוא יכול להמשיך בלימודיו, עבודתו או כל פעילות יום יומית אחרת שלו, שאינה דורשת את פעילות האצבעות השבורות, בין אם הן חבושות ובין אם הן מגובסות.

כמובן שגם כאן כל מקרה נבדק לגופו, ובמקרים מסויימים יינתנו הוראות ספציפיות על ידי הרופא המטפל באשר לפעולות שאותן ניתן או לא ניתן לבצע במשך תקופת ההחלמה.

דרכי טיפול בשברים באצבעות – רצוי להבטיח שהן מתבצעות בצורה איכותית

דרכי טיפול בשברים באצבעות הן אמנם איכותיות גם כך, אבל על מנת שהליך החבישה או הגיבוס, כמו גם הליך אבחון השבר, יוכלו להתבצע בצורה איכותית וגם נעימה – כדאי לבחור ברופא מטפל שיעניק לכם שירות מעולה, מקצועיות מקסימלית וכמובן טיפול הולם.

ד"ר ליאור קורן הוא בדיוק הרופא שעונה על כל הקריטריונים האלו. ד"ר ליאור קורן מחזיק בניסיון רב שנים ובשורה של הצלחות בתחומי האורתופדיה, והוא מעניק מגוון טיפולים כמו בשברים באצבעות, בתעלה קרפלית ועוד.

שתפו את הפוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מאמרים נוספים:

3 דרכי הטיפול הנפוצות באצבע הדק

הידיים שלנו משמשות אותנו לכדי ביצוע פעולות רבות: אנחנו אוכלים באמצעות הידיים, אנחנו מקלידים במחשב באמצעות הידיים, נוהגים עם הידיים, מתקלחים עם הידיים ועוד. ברגע

קרא עוד »
דרכי הטיפול בגנגליון

כשאנחנו חושבים על כף היד שלנו, אנחנו חושבים בעיקר על כך שהיא חשובה לנו לביצוע מגוון רחב של פעולות. לצערנו, הדבר שאנחנו פחות חושבים עליו

קרא עוד »